Rodzice często szukają zabawkę

Rodzice często szukają zabawkę, która będzie interesująca dziecku przez długi czas, i będzie mu nie mniej użyteczne. Taka zabawa śmiało można nazwać konstruktor. Przyciąga dziecka mnóstwem kolorowych elementów o różnych kształtach. Dobrać odpowiedni do wieku, zainteresowań, płci zestaw nie jest trudne.
Dzieci konstruktorzy przyczyniają się do rozwoju umiejętności motorycznych, wyobraźni, logiki, wytrwałości i świetnie się uczą kolorów, form, kształtów.

Takie różne dzieci konstruktorzy

Jest to ciekawa i przydatna zabawka w każdym wieku. Ale są one bardzo różnią się kategorie wiekowe i trudności. Oddzielnie tworzone są tematyczne gry dla dziewczyn i chłopców.

Rozważmy szczegółowo różne rodzaje i materiały zabawek:

Proste zestawy kolorowych figurek. Z nich można budować zamki, lub dodawać obrazy maszyn, zwierząt, przedmiotów. Dla starszych dzieci przygotowano zestawy z małymi i mocowaniami.

Z tworzyw sztucznych:

Składniki takich zestawów są bardzo zróżnicowane. Od zwykłych plastikowych kwadratów “Lego”. Z których można zebrać wszystko, co przyjdzie na myśl: budynki, zwierzęta, roboty, maszyny, rośliny. Do zestawów z pewnymi dużymi i drobnymi szczegółami, które można zebrać w zabawkę za pomocą takich zabawek narzędzi. Na przykład, przykręcić pokrętła do samochodu za pomocą klucza. Z różnych plastikowych zestawów można dowiedzieć się więcej tutaj, na miejscu.

Z miękkich materiałów:

Duże lub puzzle, z których składają się płaskie lub obiekty 3D.

Z metali:

Płyty z otworami, które można łączyć ze sobą kół zębatych – znany nam z dzieciństwa widok konstruktorów. Opcji, że z niego można wycisnąć – wiele. Nadaje się do starszych.

Z namagnesowany części:

Części łączone między sobą za pomocą siły magnetycznej. Poszczególne elementy drobne, tak i sam mechanizm trudny dla dziecka. Układać lepiej ze starszymi.

Dla miłośników elektroniki produkuje zestawy, z których można stworzyć rc zabawki.

Wybierając konstruktor dla dziecka, należy zwracać uwagę na zalecenia wiekowe i jakość zabawki. U części nie powinno być chemicznego zapachu, a na opakowaniu resztek farby. Bawią się razem z mały, a, ale nie róbcie wszystko za niego: , zaproponuj swoją pomoc. Tak dziecko będzie pod opieką i będzie mógł doskonalić swoje umiejętności komunikacji i zaufania.