W takiej firmie najczęściej są dzieci

Ale pod “zły” przez firmę na myśli rozmowy z chłopakami z “grupy ryzyka”, charakteryzuje się stabilną , lekcji, nadużywaniem substancji psychoaktywnych, związkiem do kryminalne historie.

W takiej firmie najczęściej są dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Najprawdopodobniej, w ich rodzinie wiele problemów, rodzicom nie zależy na edukacji swoich dzieci, nikt ich nie kontroluje. Takie nastolatki albo nie odwiedzają kubki i sekcji, albo nie zatrzymują się w nich na długo.

Ale to wcale nie znaczy, że dzieci z zamożnych rodzin nie mogą dostać się w “złe towarzystwo”.

Podajmy przykład. Andrzeja 14 lat, a on wychował się w zupełnie normalnej rodzinie. Następnie zaprzyjaźnił się z firmą rówieśników. Razem 3 razy wzięliśmy samochód sąsiada, “aby tylko przejechać”. Na chłopaków zostały złożone 3 wnioski na policję, zostały wprowadzone do ewidencji, w , i wysłali do szkoły typu zamkniętego. Na pytanie eksperta, co cię skłania się tak postępować, Andrzej odpowiedział, że nie chciał ukraść samochód, ale bał się, że nowi znajomi będą skręcać go, jeśli odmówi.

Wowy 13 lat, przyszedł w nową klasę, złapali go “pod skrzydła” chłopaki. Teraz wraz ze swoimi przyjaciółmi zdziera lub ucieka z lekcji, pali w szkolnej toalecie. W trakcie pracy okazuje się, że przy dobrych relacjach z mamą, która bardzo dużo pracuje, chłopcu nic zająć się po szkole, a z nowymi przyjaciółmi “fajne” i zabawa. Do tego w firmie podjęto brać do siebie “na lekko” — na przykład, na spór zgrać lekcja.
Czy może rodzic wpływać na krąg społeczny nastolatka?

Ważne jest, aby porozumiewać się z nastolatkiem. Może nawet przepisać te porozumienia o “zabawa”.

Kolejnym ważnym punktem jest “kredyt zaufania” między dzieckiem a rodzicami. Przecież sam nastolatek może zapoznać rodziców z przyjaciółmi, na przykład, zapraszając ich do siebie do domu, zostawić dodatkowy numer telefonu, umówić się na określoną liczbę połączeń, jeśli planowany długi spacer. Rodzice powinni mówić chłopakowi, że wszystkie te środki są niezbędne do tego, aby oni nie przeżywali.
Czy to możliwe, zorganizować bezpieczne wycieczki dla młodzieży?

Nastolatka potrzebuje proste i zrozumiałe zasady w rodzinie o tym, co jest dozwolone, a co nie, wewnątrz których będzie czuć się bezpiecznie. Bo, jak wiadomo, nastolatek protestuje przeciwko zasad jako takich, a przeciwko metod, którymi rodzice je wprowadzają.

Zasady bezpiecznych spacerów” mogą zawierać takie porozumienia: informować, gdzie i z kim chodzi nastolatek; odbieranie połączeń; ustawić wyraźny czas powrotu do domu; określić teren i trasy do spacerów, może pomóc z wyborem ciekawych i bezpiecznych miejsc. Ważne jest również, aby nie karać raz, jeśli dziecko “zakręcił” i wyjaśnić, dlaczego tak się stało, jak zrobić tak, aby się nie powtórzyło. Wreszcie, nie należy zapominać szczerze interesować, dlaczego to właśnie z nimi zaprzyjaźnił się twoje dziecko, niezależnie czy zrobił ten wybór.

Rodzice (i to jest zrozumiałe) bardzo emocjonalnie reagują, gdy o przygodach nastolatka staje się legendarna. Strach o dziecko sprawia, że impasu, obrażać, straszyć, że będzie działać woźny, pójdzie do więzienia itp. Kiedy taki styl komunikacji staje się normą, psychika człowieka, zazwyczaj stawia ochronę, próbując firmy wydobywcze nieprzyjemnej informacji. Często podczas konsultacji z psychologiem nastolatki opowiadają, że na początku konflikty z rodzicami dotykają ich “na żywo”, ale jeśli skandale stają się coraz częściej zaczynają postrzegać mowa rodzica jak szum tła. Negatywne emocje nie dają się usłyszeć siebie, pogłębić niechęć w związku.

Polecamy również: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dziecięce i materac dla niemowląt. Polecamy sklep Banaby.pl