Wydaje się, że jeszcze całkiem niedawno poznaliście

Wydaje się, że jeszcze całkiem niedawno poznaliście, był twój pierwszy pocałunek, pierwsze spacery w świetle księżyca i wydawało się, że jesteście razem, na wszystko gotowy i wszystko przezwyciężyć. I oto jesteś młoda rodzina, która myśli o szczęściu stać się rodzicami. Ale często twoje nadziei wcale nie jest uzasadnione. Konieczne jest silne wytrwałości, dużo cierpliwości i wysiłku, aby stać się szczęśliwymi rodzicami.

Częściej pierwszego dziecka zastanawia się kobieta. To jej naturalna potrzeba w macierzyństwie. Kobieta się do tego przygotowuje się jeszcze w dzieciństwie, bawiąc się lalkami lub koleżankami matka-córka. Nawet bez odpowiedniego przygotowania kobieta na bazie instynktów i emocji gotowa wychować dziecko. Z mężczyznami nie jest to takie proste. Niektóre nigdy nie będą gotowe do narodzin swojego dziecka, inni, wręcz przeciwnie – sami popychają swoich żon zdobyć dziećmi. Ale najczęściej są one niby nie przeszkadza, ale prawdziwą radość ojcostwa mogą doświadczyć tylko wtedy, gdy ich dziecko będzie na tyle stary, aby grać w piłkę nożną lub upić tatę herbatą z zabawki paletowego.

W każdym razie duża część odpowiedzialności spoczywa na barkach kobiety, tak jak w życiu mężczyzny nie dojdzie do większych zmian, podobnie jak wcześniej, będzie codziennie chodzić do pracy, komunikowania się z kolegami, a wieczorami wracać do domu. To właśnie kobieta będzie musiała radykalnie zmienić swój styl życia. Plus do wszystkiego, psychologiczne i fizyczne zmiany związane z ciążą. Dziecko przyniesie do twojego życia nie tylko radość, ale i niepokój, brak snu, wątpliwości. Oprócz troski o dziecko trzeba nie zapominać dbać i o swoim mężu, a także dbać o siebie. Nikt nie lubi, gdy jego żona będzie chodzić z potną głową i dziecka ubrania. Jest to bardzo ciężka praca, którą dlaczego nazwali urlopu macierzyńskiego.

Bardzo ważne jest, aby kobieta przygotować swojego mężczyznę do nadchodzących zmian, związanych z pojawieniem się dziecka. Należy wyjaśnić przyszłe zmiany w stanie psychicznym kobiety, o jej nerwowość i nastrojów. Mężczyzna powinien być gotowy do uruchomienia w nocy na zakupy w swoim ulubionym truskawkami lub marynowanymi ogórkami. Musi nauczyć się traktować zachciankom żony jako zjawisko tymczasowe i istotny. Pierwszego iść na ustępstwa nie jest łatwe, ale dla zdrowia przyszłych dzieci – po prostu należy. Wraz z pojawieniem się dziecka ważne jest, aby mężczyzna pomagał opiekować się nim. Będzie dobrze, jeśli on sam zmieni pieluchę, lub schodzi na spacer z dzieckiem, lub kupuje go w wanience. Tak będą poznawać i uczyć się siebie nawzajem. A mama w tym czasie może oderwać się i odpocząć lub zrobić domowymi .

Gotowa czy twoja rodzina do pojawienia się dziecka

Obecność krewnych lub przyjaciół, którzy chcą posiedzieć z dzieckiem bardzo ułatwi ci życie. Małżonków po prostu trzeba czasem być sam na sam i kontynuować swoją miłość do siebie. Zawsze wiadomo, że mężczyźni , więc o nich po prostu nie można zapomnieć. Przypomnij sobie, co czułaś do niego przed pojawieniem się dziecka i staraj się nadal w tym samym duchu. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale aby zapisać małżeństwa jest konieczne! Możesz poszukać najlepszą mleczne mieszanki, jeśli będzie taka potrzeba.

Zobacz również Polski sklep z materac dla dziecka oraz ten sam sklep dla klientów ze Słowacji – detský stôl oraz z Czech – dětské záclony